IP Kamerové systémy a zabezpečení

Technologie IP kamerových systémů

Zabýváme se výhradně na implementaci kamerového systému na technologii IP kamer, síťovém videu a zabezpečovacích systémech na nich postavených. Neustále sledujeme nejnovější trendy v oblasti zabezpečovacích a kamerových systému se snahou nalézt pro Vás to nejlepší řešení za co nejvýhodnější ceny. Vypracujeme pro Vás cenovou nabídku dle Vašich potřeb a zajistíme kompletní realizaci dodávky.

Námi realizovaná řešení jsou využívána například v:

  • Průmyslu (zabezpečení, vzdálený monitoring provozů)
  • Školství (monitoring sportovních hřišť)
  • státní správě (střežení veřejného majetku)
  • obchodu(/zabezpečení prodejen)
  • dopravě (monitorování provozu na komunikacích)
  • speciální aplikace (monitorování toků řek)

 

Hlavní rysy IP kamerových technologií

IP kamery zakódují obrazový signál do MPEG-4 toku dat, který lze dále přenášet v rámci počítačové sítě, přijímat a zpracovávat jakýmkoli „oprávněným“ síťovým zařízením. To znamená, že obraz lze prohlížet a zaznamenávat na každém místě, kde je počítač připojený k síti či internetu.

Přístup na dálku

Záběry v reálném čase jsou přístupné z jakéhokoli počítače připojeného k síti. Záběry mohou být ukládány na vzdálených místech, ať už z důvodů zabezpečení nebo funkčních, a pro přenos dat lze použít kromě běžné počítačové sítě i Internet nebo lokální wifi síť. Na rozdíl od analogových CCTV kamer, nepotřebujete chodit do zvláštní místnosti shromažďující záběry všech analogových kamer, abyste se na ně mohli podívat. Zařízení IP kamer umožňují také pomocí sítě vzdálenou administraci na Mobil,Tablet apod.

Pružnost řešení

Web kameru můžete umístit téměř kamkoli. Nejsou žádné limity spojené s fyzickými vstupy nebo frame grabbery. Síťovou kameru můžete připojit k LANu, xDSL, modemu, bezdrátovému adaptéru nebo mobilnímu telefonu. Kdekoli, kde můžete přijmout telefonní hovor nebo SMS na váš mobilní telefon, můžete také přijímat záběry ze síťového videa.

Více užitečných funkcí

Síťové IP kamery a video servery přináší širokou škálu funkcí: souběžné rozdílné komprese záběrů najednou; automatické zasílání záběrů v závislosti na čase, spuštění nastavitelného alarmu nebo na požádání; upozornění e-mailem na vybrané události; detekce pohybu nebo zvuku; podpora zvuku a napájení po stejném Ethernet kabelu; video servery mohou na dálku ovládat kamery s funkcí natáčení a zoomování (Pan/Tilt/Zoom)

Cenová dostupnost

Technologie síťového videa je již cenově velmi výhodná, protože síťovou kameru nemusíte připojovat k počítači, abyste ji zprovoznili. Pro sledování video záběrů naprosto vyhovují stávající počítače – nepotřebujete kupovat žádné zvláštní video monitory. Dále můžete využít své stávající síťové kabeláže pro přenášení dat, takže ušetříte za instalaci nějaké zvláštní koaxiální kabeláže.

Pohodlné ukládání na pevný disk

Při ukládání video záběrů se projeví výhody počítačových pevných disků: jsou odolnější než video kazety, umožňují rychlé a snadné prohledávání a snadno se zálohují. Video záběry můžete ukládat na pevné disky ve vzdálených místech ať už kvůli tomu, že vám to vyhovuje nebo kvůli bezpečnosti.

Škálovatelnost

Systém IP kamer lze rozšířit prostým přidáním kapacity (úložiště, kamery). Škálovatelnost této technologie z ní dělá stejně přijatelné řešení jak pro velké organizace s množstvím kamer a video serverů, tak pro malé podniky používající jen pár kamer. Síťové video je také vhodné pro jednoduchý, postupný přechod ze stávajícího analogového systému na nový digitální.

Dlouhodobá perspektiva využití

Jelikož používají síťové kamery a video servery moderní digitální technologie, budou vaše dnešní investice do síťového videa přinášet výhody i v dlouhodobé perspektivě.

Mnoho možností použití

Flexibilní a výkonná řešení síťového videa vám umožní na dálku zabezpečovat a monitorovat lidi, zvířata, majetek a průmyslové procesy. Síťové video můžete použít pro výuku nebo řešení problémů na dálku nebo pro zveřejňování záběrů a zvuků na webu. Váš systém síťového videa může být tak jednoduchý nebo tak sofistikovaný, jak budete chtít.

Snadná instalace

Vše potřebné pro připojení a spuštění streamování videa je vestavěno do kamery, což snižuje instalační čas a zjednodušuje správu sítě.

Jako certifikovaná montážní firma nabízíme produkty českého výrobce JABLOTRON.

Zcela nový alarm JABLOTRON 100 s převratným systémem ovládání je komplexní řešení nejen pro ochranu majetku a osob proti napadení  a požáru, ale integruje v jednom jádru i funkce inteligentního řešení domu.

Jedná se o profesionální zabezpečovací systém striktně vyžadující odbornou instalaci proškolenou montážní firmou. Alarm umožňuje variabilně využít sběrnicových a bezdrátových systémových prvků. Pružně se přizpůsobí jak nárokům na zabezpečení rozsáhlé firmy, tak potřebám domácností a zároveň zůstává velmi jednoduše ovládaný.

Tyto zdánlivě neslučitelné požadavky jsou uspokojeny revolučním patentovaným systémem ovládání. Nové na tomto alarmu není jen ovládání, ale celá jeho architektura. Rozsah komponent, variabilita počtu periferií, sběrnicové uspořádání, nový bezdrátový protokol, možnosti komunikace a vzdáleného servisního i uživatelského přístupu z něj dělají nadčasové řešení elektronického zabezpečení.

Patentovaný systém ovládání

Ústřednu lze ovládat až 300 uživatelskými kódy. Pro ovládání systému jsou k dispozici sběrnicové i plně bezdrátové verze přístupových modulů. Všechny jsou vybaveny RFID čtečkou a dle modelu také klávesnicí nebo klávesnicí i displejem. K modulům se připojují ovládací segmenty, které s jednoduchou logikou semaforu umožňují snadné ovládání sekcí, výstupů, tísňových volání a zobrazování stavu systému. Díky ovládacím segmentům zobrazujícím zelenou a červenou signálkou přehledně stav jednotlivých sekcí a výstupů je JABLOTRON 100 unikátně přehledný pro každého uživatele. Systém se ovládá stiskem příslušného segmentu a verifikuje zadáním kódu nebo přiložením RFID karty nebo čipu.

Vlastnosti systému

Systém JABLOTRON 100 je navržen a certifikován dle EN 50131 do stupně zabezpečení 2. Ústředna kombinuje sběrnicovou architekturu drátového připojení s bezdrátovým připojením jednotlivých prvků. Bezdrátová komunikace je postavena na novém obousměrném dynamickém přenosovém protokolu Jablotron 100 využívajícím frekvenci 868 MHz se zajištěním násobné ochrany bezpečnosti a integrity systému proti spontánním i záměrným kolizím komunikace systému. Dosahy komunikace z jednotlivých periferií jsou na přímou viditelnost v řádech stovek metrů a dají se prodlužovat připojením dalších rádiových modulů na sběrnici. Pro dokonalé pokrytí zabezpečovaného prostoru lze do systému instalovat až 3 moduly rádia.

JABLOTRON 100 má až 120 bezdrátových nebo sběrnicových zón pro přiřazení detektorů, klávesnic a ovladačů, sirén případně dalších prvků. Rozdělit lze systém na 15 sekcí. K využití se nabízí 32 programovatelných výstupů.

Komunikace

Ústřednu je vybavena GSM/GPRS/LAN komunikátorem, který umožňuje hlasovou, SMS nebo GPRS komunikaci s uživateli a středisky PCO. Doplnit je možné komunikátor do pevné telefonní linky. Komunikátory kromě funkce přenosu informací ze systému plní funkci modemu pro plnohodnotný vzdálený přístup, monitoring, programování a v neposlední řadě i ovládání výstupů (a tím např. spotřebičů v domě). Vzdálený přístup lze realizovat z internetové aplikace, SMS příkazy i přímým připojením z nastavovacího softwaru F-Link.

Pro individuální řešení návrhu zabezpečení objektu má k dispozici širokou škálu prvků ve sběrnicovém i bezdrátovém provedení. V jedné designové řadě nabízí klasický PIR detektor i PIR s integrovaným nezávislým akustickým detektorem tříštění skla. V bezdrátové variantě je k dispozici i kombinovaný PIR a mikrovlnný detektor pohybu. Takové řešení je v bezdrátovém provedení zcela ojedinělé. Pro zajištění oken a dveří je k dispozici miniaturní magnetický detektor a speciální „neviditelný“ magnet pro skrytou montáž do plastových rámů oken nebo dveří.

Pro speciální aplikace je určený miniaturní stropní PIR detektor a detektor tříštění skla. Ty jsou vhodné i pro použití k zabezpečení vozu parkujícího v dosahu ústředny systému. Plášťovou ochranu objektu doplňují venkovní detektory pohybu a infrazávora. Požární bezpečnost řeší optický kouřový detektor a detektor úniku výbušných plynů.

Kamery naleznete i v našem eShopu zde: